Nezabudnutí susedia

9. septembra sme si na celom Slovensku pripomínali pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia. Spomienkové podujatie "Nezabudnutí susedia" sa konalo vo viac ako 60 slovenských mestách a aj v Dubnici nad Váhom a to po prvýkrát. 
 
foto: mesto Dubnica nad Váhom

28. Dubnický folklórny festival

28. ročník Dubnického folklórneho festivalu je tu! Pre všetkých priateľov folklóru, jeho nadšencov a všetkých, ktorí majú radi tradície sme pripravili ďalší ročník, ktorý sa uskutočnil v termíne od 25. do 28. augusta 2022. Zažiť ste mohli bohatý a pestrý program plný tanca, hudby, dobrej nálady a skvelej folklórnej atmosféry, ktorú prinesli slovenské aj zahraničné folklórne súbory a skupiny.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Kultúrne leto 2022 - Nedeľná tancovačka s kapelou Bečkovi chlapci

Nedeľná tancovačka bola novinkou Kultúrneho leta 2022. Konala sa v nedeľu 20. augusta 2022 v Domu kultúry. Do zábavy a tanca Vám hrala kapela Bečkovi chlapci.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Galéria

Kultúrne leto 2022 - Zážitkový Arte relax s Alenkou Teicherovou

Svoj prvý vlastný obraz ste si mohli namaľovať počas dvojhodinového maliarskeho workshopu s maliarkou Alenkou Teicherovou, ktorý sa konal dňa 5.8.2022 v 7edmička - coffee place v rámci programu Kultúrneho leta 2022 .

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Kultúrne leto 2022 - Večer s vínom pri Grotte s Richardom Autnerom a kapelou

Charizmatický herec a spevák Richard Autner s kapelou sa predstavil v rámci programu Kultúrneho leta 2022 - Večer s vínom pri Grotte - v sobotu 6. augusta 2022 o 20.00 h v mestskom parku. Počas koncertu pod hviezdami, ste si mohli vychutnať aj pohár dobrého vína.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Kultúrne leto 2022 - Predstavenie Tajomstvo oceánu, workshop výroby tašiek zo starých bannerov

V rámci programu Kultúrneho leta 2022 sa konalo v nedeľu 10.7.2022 na nádvori Dubnického kaštiela eko podujatie počas ktorého ste si mohli pozrieť detské divadelné predstavenie Tajomstvo oceánu z dielne divadla SpozaVoza, vyrobiť počas workshopu tašku z použitých mestských bannerov, či vymeniť svoje oblečenie na swape. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Babylon 2022

Multižánrový festival ART PARK Babylon 2022 sa konal v Parku J. B. Magina v Dubnici nad Váhom dňa 15. a 16. júla 2022. Účinkovali Hex, S hudbou vesmírnou, Fíha Tralala, Toddler Punk, Morena band, Orchester Jeana Valjeana, kúzelník Talostan a iní. Počas druhého festivalového dňa ste sa mohli naplno zabaviť aj pri sprievodných aktivitách.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Deň otvorených dverí Mesta Dubnica nad Váhom

DOD mesta Dubnica nad Váhom sa konal dňa 17.6.2022 pred Mestským úradom a Domom kultúry. Počas celého dňa bol pripravený bohatý program pre deti aj dospelých. Popoludní sa pred Domom kultúry predstavila dychová hudba Kamarádi, Notový Dany a kapela Funny Fellows. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Dubnický 3FEST

2. ročník dubnického 3FESTU sa konal dňa 4.6.2022 v Mestskom športovom areáli v Dubnici nad Váhom. Vystúpila kapela Polemic, Gipsy Čáve, MalinyJam, Johnny Mečoch a tanečná skupina LiP. Svojím akrobatickým umením podujatie otvoril akrobat Stanislav Mečiar, SuperŠportovci zase predstavili svoju divadelno-športovú scifishow, ktorá bola plná nadrozmerných chodúľových megašportovcov. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Výstava veteránov

V sobotu 7. mája 2022 sa ulica pred Dubnickým kaštieľom zaplnila veteránmi z Veterán klubu Manín, ktorí sa zastavili a predviedli v plnej kráse v našom meste v rámci ich tradičnej akcie „Spanilá jazda Považím“. Do nálady počas podujatia hrala kapela Slovak Tango.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Oslavy 1. mája a 18. výročie vstupu SR do EÚ

Oslavy 1. mája a 18. výročie vstupu SR do EÚ sa uskutočnilo na Námestí Matice Slovenskej. Pripravený bol pestrý program pre deti aj dospelých, nechýbali ani sprievodné aktivity pre deti. Vystúpili: FS Kolíska, DFS Prvosienka a VIOLIN zo ZUŠ Dubnica nad Váhom, tanečná skupina Tweety z Centrum voľného času Dubnica nad Váhom,Tanečná skupina ARTIS,Huncúti,Kysucký prameň,Folklórny súbor Mladosť - Dubnica nad Váhom, kapela BLACK BAND a Marcela Laiferová.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Oslavy 77. výročia oslobodenia mesta Dubnica nad Váhom

Oslavy 77. výročia oslobodenia mesta sa uskutočnili dňa 29. apríla 2022 pred Mestským úradom v Dubnici nad Váhom a v mestkej časti Prejta. Súčasťou osláv bol aj lampiónový sprievod. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Pálenie Ďura 2022

V sobotu 23.4.2022 sa lúka pod vodárnou v mestskej časti Prejta stala miestom Pálenia Ďura 2022. Pripravený bol bohatý a pestrý program pre deti aj dospelých. Vystúpil Lolo a Piškót, SALCO, FS Vršatec, kapela VOLUME a do zábavy Vám zahral DJ KRUPKO.

 foto: mesto Dubnica nad Váhom

Najšikovnejší psí miláčik

Dňa 10.4.2022 sa konal 3. ročník podujatia s názvom "Najšikovnejší psí miláčik" Dubnice nad Váhom. Sídliskom Pod hájom sa od 10.00 h niesol štekot štvornohých návštevníkov. Slávnostne sme na úvod podujatia otvorili prvý psí výbeh v Dubnici nad Váhom, v ktorom sa odohrala aj súťaž o najšikovnejšieho psieho miláčika, do ktorej sa zapojilo až 12 súťažiacich. Vidieť ste mohli ukážky kynológie, či cviky záchranárskych psov. O tematické tvorivé dielničky pre deti sa postaralo Centrum voľného času Dubnica nad Váhom, pozrieť ste si mohli aj výstavu fotografií psíkov Labkonožce z dielne profesionálnej fotografky Gréty Zubovej. Psíky k dispozícii na adopciu verejnosti priamo na mieste prezentoval útulok Farma v údolí.

Ďakujeme všetkým návštevníkom a ich štvornohým miláčikom za účasť, všetkým účinkujúcim za skvelé ukážky a v neposlednom rade ďakujeme za úžasnú atmosféru, ktorú sme spoločne vytvorili. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Veľká noc ide...

V sobotu 9.4.2022 sa domom kultúry rozniesla veľkonočná atmosféra.

V rámci podujatia "Veľká noc ide..." vystúpili detské folklórne skupiny Prvosienka z Dubnice nad Váhom, Radosť z Trenčína, či Dúbravček z Plevníka-Drieňového. Do nálady Vám zahralo DUO s Máriou Bagínovou, detičky tiež potešilo veľkonočné divadielko z dielne Divadla MaKiLe, nechýbali ani ukážky remesla, remeselné trhy, či ochutnávka "hrudky". Svojho kreatívneho ducha si detičky otestovali v tvorivých dielničkach s CVČ a so ZUŠ, odkiaľ si odniesli maľované vajíčka, či košík veľkonočného zajačika.

 foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Koncert Pavla Latáka a Moštenských Pajtášov

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa v nedeľu 6. marca o 15.00 h uskutočnil vo veľkej sále Domu kultúry koncert speváka Pavla Latáka a Moštenských Pajtášov.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Benefičný koncert pre Ukrajinu

Mesto Dubnica nad Váhom v spolupráci s iniciatívou Mier Ukrajine a občianskym združením Bystriny usporiadal Benefičný koncert pre Ukrajinu, ktorý sa uskutočnil v piatok 4. marca 2022 o 17.30 h v Mestskej športovej hale v Dubnici nad Váhom.

Vyjadrili sme tak spoločne solidaritu vojnou zmietanej Ukrajine prostredníctvom kultúrneho zážitku a úprimných emócií. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Fašiangy s Vršatcom

Folklórne vystúpenie "Fašiangy s Vršatcom" plné tanca a spevu pod taktovkou dubnického Vršatca ste si mohli vychutnať v Dome kultúry dňa 26. februára 2022 o 16.00 h. Folklórne ladeným popoludním Vás sprevádzal Folklórny súbor Vršatec a Senior Vršatec.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Koncert Ľudovíta Kašubu

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sa v nedeľu 17. októbra 2021 uskutočnil koncert Ľudovíta Kašubu vo veľkej sále Domu kultúry v Dubnici nad Váhom.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Plody dubnických záhrad 2021

Výstava a sútažná prehliadka ovocia, zeleniny a jesenných aranžmánov Plody dubnických záhrad sa konala 15. a 16.10.2021 v Centre neziskových organizácií. Podujatie sa podarilo zorganizovať po 34 rokoch v spolupráci so SZZ Okresným výborom Považská Bystrica a ZO JDS2. Do súťaže sa zapojilo viac ako 35 súťažiaciach a vystavených bolo viac ako 110 súťažných vzoriek zeleniny, ovocia, jesenných aranžmánov a ostatných výpestkov. Atmosféru celého podujatia si vychutnajte na priložených fotografiách. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

27. Dubnický folklórny festival

Všetkých priaznivcov a folklórnych nadšencov privítal v sobotu 28. augusta 2021 27. ročník Dubnického folklórneho festivalu na nádvorí Dubnického kaštieľa v Dubnici nad Váhom. 

Vystúpil Folklórny súbor Zemplín z Michaloviec, Poľana zo Zvolena, Folklórny súbor Krakus z Poľska či Folklórna skupina Brezinky z Polomky. Nechýbali ani vystúpenia dubnických folklórnych súborov Vršatec, Mladosť, Senior Vršatec, ale aj detských folklórnych súborov. V rámci programu sa uskutočnila aj vernisáž výstavy Zuzany Líškovej "VyKROJené". Do nálady pred Dubnickým kaštieľom zahrali: Dychová hudba Bodovanka, Zborovskí heligonkári a Opatovskí harmonikári. Večer bol venovaný rusínskym ľudovým piesňam v podaní charizmatického Štefana Šteca a kapely Fajta. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Kultúrne leto 2021

V rámci programu Kultúrneho leta 2021 sme mysleli na malých aj veľkých. Zabaviť ste sa mohli na Nedeľných oddychovkách, pre najmenších sme pripravili Divadielka pre deti, pre divadelných nadšencov zase Divadlá na večeru, športového ducha ste prevetrali na Pilatese, svoje vedomosti ste otestovali na Mestkom kvíze a predposlednú augustovú sobotu ste zažili aj koncert kapely Collegium Musicum tribute. Aj také bolo Kultúrne leto 2021 v Dubnici nad Váhom. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Babylon 2021

Multižánrový festival ART PARK Babylon 2021 sa konal v Parku J. B. Magina v Dubnici nad Váhom dňa 23. a 24. júla 2021. Účinkovali Katarína Knechtová, Heľenine oči, The Youniverse, Hanička a Murko, Sto múch, Divadlo Komédie - Klimaktérium... A čo?, Samuel Hošek Jazz Band a iní.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Babylon 2020

Folklórne popoludnie 2020

Fašiangy 2020

Utvorte koridor!

1st Pink Floyd Revival

26. Dubnický folklórny festival 2019

Babylon 2019

MDD s Lastovičkou

Sherley Valentine 2019

Shirley Valentine

Dubnické fašiangy 2019

Dubnické fašiangy 2019

Pálenie Ďura 2019

Pálenie Ďura 2019

ZOSTAŇ INFORMOVANÝ O NAŠICH NOVINKÁCH

Prihlás sa do nášho newslettra a budeme ti zasielať novinky priamo na e-mail.