Oslavy 1. mája a 20. výročie vstupu SR do EÚ

Oslavy 1. mája a 20. výročia vstupu SR do EÚ sa uskutočnili na Námestí Matice slovenskej. Pripravený bol pre návštevníkov celodenný pestrý kultúrny program, počas ktorého vystúpiili - Tanečná skupina Tweety, DFS Prvosienka, Tanečná skupina ARTIS, DFS Kolíska, Tanečná skupina Dansation Dance Company, FS Mladosť, Hudobná skupina Akord, Stropkoviani a headlinerom osláv bol Samuel Tomeček & Milujem Slovensko Band.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Oslavy 79. výročia oslobodenia mesta Dubnica nad Váhom

V utorok 30.4.2024 sme v našom meste postavili nielen máj, ale oslávili aj 79. výročie oslobodenia mesta. Súčasťou osláv bol aj lampiónový sprievod. Vystúpili DFS Kolíska a Dychová hudba Kamarádi. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Pálenie Ďura a oslavy 645. výročia prvej písomnej zmienky o Prejte

20. apríla sme sa stretli pri tradičnom aprílovom podujatí Pálenie Ďura, ktoré sa v tomto roku spájalo i s oslavami 645. výročia prvej písomnej zmienky o Prejte. Program bol pripravený pre deti i dospelých, vystúpii: Strýko Baltazár, Bašavel band, Čardáš gang a headlinerom večera bola skupina MADUAR. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Viac...

Veľká noc ide... 2024

23. marca sa pred Javiskom OC ABC konalo tradičné podujatie Veľká noc ide... Program bol zameraný pre deti i dospelých. Vystúpili: DFS Kolíska z Dubnice nad Váhom, DFS Kornička z Trenčína, Harmoniková akadémia Jozefa Opatovského, Divadlo Kasia a na záver podujatia vystúpila folk-popová kapela Nová Stopa. Súčasťou podujatia boli i remeselné stánky plné veľkonočných výrobkov a sladkých, či slaných dobrôt.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Koncert slovenského pop-operného dua LA STRADA pri príležitosti MDŽ

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa vo veľkej sále Domu kultúry konal koncert slovenského pop-operného dua LA STRADA, ktorý sa uskutočnil v nedeľu 10. marca o 15.00 h. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Dubnické fašiangy 2024

Počas Dubnických fašiangov, ktoré sa konali 10. februára na Javisku OC ABC vystúpili DFS Prvosienka z Dubnice nad Váhom, Hudobná skupina Kozovanka, Chlapská spevácka skupina „Škrupinka“ z Trenčína, Partia od Žiliny a na záver programu sa o pochovávanie basy postaral FS Senior Vršatec. Súčasťou boli i farmárske trhy plné sladkých, či slaných dobrôt.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Novoročný koncert - Cigánski Diabli

Novoročný koncert sa konal 12. januára 2024 v Dome kultúry. Zazneli aj skladby z posledného hudobno-tanečného projektu vytvoreného v spolupráci Jánom Ďurovčíkom a Slovenským Divadlom Tanca, s názvom "Cigáni Idú do Neba". 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Silvester 2023 s Kmeťobandom

Silvestrovský večer sme odštartovali v nedeľu 31.12.2023, posledný deň v roku, na Námestí Matice Slovenskej o 22:55 vystúpením nitrianskej folk-rockovej kapely Dora. A po odpočítaní posledných minút starého roka sme si spoločne užili prvé minúty toho nového koncertom Kmeťobandu. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Zapaľovanie 4. adventnej sviečky, Benefičný punč primátora a koncert Roba Opatovského

Deň pred Vianocami a to 23.12.2023 ste tú pravú vianočnú náladu mohli prežiť v našom vianočnom mestečku, kde vás okrem zapálenia 4. adventnej sviečky čakal i tradičný Benefičný punč primátora mesta, počas ktorého ste mohli svojím dobrovoľným príspevkom podporiť tých, ktorí to potrebujú. A nielen to. Súčasťou podujatia bol i vianočný koncert považskobystrickej vokálnej skupiny AcaPeople a slovenského speváka Roba Opatovského.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Zapaľovanie 3. adventnej sviečky a koncert Koleda s Veronikou Rabada

Aké by to bolo predvianočné obdobie bez kolied? Tie najznámejšie sme si spoločne zaspievali s Veronikou Rabada a jej kapelou a to v nedeľu 17.12.2023 o 17.00 h na Námestí Matice Slovenskej, počas 3. adventnej nedele.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Zapaľovanie 2. adventnej sviečky a koncert kapely Karel Gott Revival SK

Zapaľovanie druhej adventnej sviečky na adventnom venci sa uskutočnilo na Námestí Matice Slovenskej o 17.00 h. a súčasťou bol i koncert kapely Karel Gott Revival SK, s ktorou sme si spoločne zaspievali legendárne hity nezabudnuteľného Karla Gotta, ktoré neodmysliteľne patria ku vianočnému obdobiu.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Zapaľovanie 1. adventnej sviečky a vystúpenie detí dubnických materských škôl

Zapaľovanie prvej adventnej sviečky na adventnom venci a tiež vianočného stromčeka sa uskutočnilo v nedeľu 3.12.2023 o 17.00 h na Námestie Matice Slovenskej. Vystúpili detí z dubnických materských škôl.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Neznáma pieseň - Slávnostný program k 70. výročiu založenia FS Vršatec

Slávnostný program k 70. výročiu založenia FS Vršatec s názvom "Neznáma pieseň" sa uskutočnil v Dome kultúry, dňa 20.10. a 27.10.2023.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Koncert ľudovej hudby Borovienka

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sa v nedeľu 15. októbra 2023 uskutočnil koncert ľudovej hudby Borovienka vo veľkej sále Domu kultúry v Dubnici nad Váhom.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Plody dubnických záhrad 2023

Podujatie pre všetkých milovníkov záhradkárčenia odštartovalo v piatok 6. októbra praktickou ukážkou rezu ovocných stromov, ktorú viedol Eduard Jakubek, predseda Slovenského zväzu záhradkárov. V centre neziskových organizácií, kde prebiehala výstava súťažných aj nesúťažných exponátov, sa v piatok uskutočnilo aj vyhodnotenie súťaže. Výstava pokračovala i v sobotu 7.10. prednáškou o nových rezistentných plodoch a zasadili sme si tiež nový ovocný stromček v záhrade mestskej knižnice. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Sládkova Dubnica - 2. ročník

Druhý ročník podujatia Sládkova Dubnica ste mohli zažiť 30. septembra na Javisku pred OD ABC! Tak ako i na jeho prvom ročníku aj počas druhé ročníka ste počas celého dňa mohli ochutnať rôzne druhy piva od pivovarníkov z celého Slovenska. Svoje zastúpenie mali aj české značky. Vystúpili - Janko Kulich Kolegium, skupina Instinct a headlinerom večera bola kapela Vidiek. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Oslavy 830. výročia 1. písomnej zmienky

Mesto Dubnica nad Váhom si pri príležitosti 830. výročia prvej písomnej zmienky o vtedajšej obci Dubnica pripravilo oslavy, ktoré sa začali v piatok 15. septembra 2023 barokovou operou na nádvorí Dubnického kaštieľa a vyvrcholili v sobotu 16. septembra 2023 programom na vynovenom Námestí Matice slovenskej. Vystúpili Dychový orchester z Novej Dubnice, Peter Nagy a kapela Indigo, Dara Rolins či Paci Pac.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Nezabudnutí susedia

8. septembra sme si na celom Slovensku pripomínali pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia. Spomienkové podujatie "Nezabudnutí susedia" sa konalo vo viac ako 60 slovenských mestách a aj v Dubnici nad Váhom už po druhýkrát.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

29. Dubnický folklórny festival

Všetkých priaznivcov a folklórnych nadšencov privítal už 29. ročník tradičného folklórneho sviatku v Dubnici nad Váhom a to v dňoch 25. - 27.8.2023. Pripravený bol bohatý program plný tanca, hudby, dobrej nálady a skvelej atmosféry, ktorú k nám priniesli slovenské aj zahraničné folklórne súbory a skupiny. Festival moderoval Peter Magurský. Súčasťou festivalu bol aj tradičný Dubnický jarmok a bohatý sprievodný program.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Kultúrne leto 2023 - Nedeľné oddychovky

Súčasťou programu Kultúrneho leta 2023 boli aj Nedeľné oddychovky na Javisku OC ABC. Vystúpili Duo Rytmus, HS Aspero a DH Trenčianska dvanástka. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Galéria

Kultúrne leto 2023 - Divadlo Fí - Jašter Jeseter

V sobotu 19.8.2023 sa v mestskom parku konalo detské divadelné predstavenie z dielne Divadla Fí - Jašter Jeseter v rámci programu Kultúrneho leta 2023.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Kultúrne leto 2023 - Joga v parku

Počas leta ste si mohli zacvičiť i jogu v mestskom parku s lektorkou Luciou Letkovou. 

foto: Lucia Letková 

Galéria

Kultúrne leto 2023 - Zážitkový Arte relax s Alenkou Teicherovou

I toto leto ste si pod vedením maliarky Alenky Teicherovej mohli nakresliť svoj prvý obraz na dvojhodinovom maliarskom workshope v 7edmička - coffee place a to 18. augusta. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Babylon 2023

5. ročník Multižánrového festivalu ART PARK BABYLON sa konal v dňoch 14. a 15. júla v mestskom Parku J. B. Magina a svojím pestrým programom priniesol do mesta poriadnu dávku dobrej hudby, zábavy a skvelej nálady a to počas dvoch festivalových dní. Vystúpili: Smejko a Tanculienka, kapela SEMATAM, Jana Kirschner, Pánko, Paper Moon Trio, Bad Karma Boy, skupina Para a iní. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Otvorenia kultúrneho leta s divadlom "Dúha" Mravec Gregor a koncertom Guitarritos & Ukitas

Podujatie Otvorenie kultúrneho leta sa konalo dňa 1.7.2023 pri Grotte. Detičky si mohli vychutnať divadelné predstavenie Mravec Gregor v podaní divadla Dúha a večer už na všetkých čakal koncert dvojice Guitarritos & Ukitas. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Deň otvorených dverí Mesta Dubnica nad Váhom

2. ročník DOD mesta Dubnica nad Váhom sa konal dňa 26.6.2023 pred Mestským úradom a Domom kultúry. Počas celého dňa bol pripravený bohatý program pre deti aj dospelých. Popoludní sa pred Domom kultúry predstavila kapela Duo Sonet, Mr. Bubble so svojou bublinovou šou a koncert kapely Fuera Fondo. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Ľudové umelecké remeslá

Prvý ročník podujatia Ľudové umelecké remeslá sa uskutočnil v mestskom parku v Dubnici nad Váhom v sobotu 24. júna. Deň plný remesiel a bohatého kultúrneho programu ponúkol priestor na prezentáciu ľudových výrobcov – remeselníkov z celého Slovenska, či zahraničia a to prvýkrát v našom meste. Pripravený bol i kultúrny program, detičky sa mohli tešiť z detského divadelného predstavenia Hoki Poki – „Chlebík“, vystúpil Martin Repáň & Repáňovská muzika a tiež Tomáš Oravec & CIMBALOWICA. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

 

Dubnický 3FEST

3. ročník Dubnického 3FESTU sa konal v sobotu 3.6.2023 v Mestskom športovom areáli. Okrem množstva celodenných nafukovacích a zábavných atrakcii pre deti i dospelých bol pre návštevníkov pripravený aj bohatý kultúrny program. Vystúpila kapela Medial Banana, Emma Drobná, Laci Strike a Street Dance Academy, Čumpelovci a so zatajených dychom sme spoločne sledovali Trial šou v podaní Jána Kočiša a nielen to. Pripravených bolo viac ako 20 zábavných atrakcií - skákacie hrady, maxišmýkalky, lezecká stena, Nerf aréna, maxi golf, lukostreľba, vodný futbal, či detská fun zóna.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Oslavy 1. mája a 19. výročie vstupu SR do EÚ

Oslavy 1. mája a 19. výročie vstupu SR do EÚ sa tento rok oslávili na Javisku pred OD ABC. Pripravený bol pestrý program pre deti aj dospelých, nechýbali ani sprievodné aktivity pre deti. Vystúpili: DFS Prvosienka a Kolíska, Tanečná skupina Tweety a ARTIS, nechýbal ani FS Vršatec. Všetkých potešili tiež Duo Akord Pagáčovci, DH Záhorienka, Silvia a Peter Klimentovci a na záver nás zabavila svojou energiou kapela Basawell.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Oslavy 78. výročia oslobodenia mesta Dubnica nad Váhom

Oslavy 78. výročia oslobodenia mesta sa uskutočnili dňa 28. apríla 2023 pred Mestským úradom v Dubnici nad Váhom a v mestkej časti Prejta. Súčasťou osláv bol aj lampiónový sprievod. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Pálenie Ďura 2023

I tento rok sme sa stretli na podujatí Pálenie Ďura v mestskej časti Prejta a to v sobotu 22. apríla. Vystúpili Fifo a Vierka, Vrbovské Vŕby, skupina Exil a Dríst. Na záver všetkých až do neskorých hodín bavil DJ RH. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Veľká noc ide... 2023

Príchod Veľkej noci sme spoločne oslávili pri Javisku pred OD ABC dňa 1. apríla 2023. Vystúpili: DFS Kolíska z Dubnice nad Váhom, DFS Čajka z Hornej Súče, Heligonkári Feješovci z Kotešovej a Fidlikanti. Súčasťou programu boli i tvorivé aktivity s CVČ a so ZUŠ, či remeselné dielničky s Neboj sa remesla. Na deti čakala i minifarmička a tiež detský kolotoč. Počas celého dňa ste si mohli nakúpiť aj v rámci veľkonočných trhov rôzne dobroty, či remeselné výrobky.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Dubnické fašiangy 2023

Dubnické fašiangy sa konali v sobotu 18. februára 2023 na Javisko OC ABC, kde ste mohli zažiť tú právu fašiangovú atmosféru. Súčasťou celého dňa boli aj fašiangové trhy plné dobrôt, či remeselných výrobkov a tiež sme sa spoločne zabavili pri fašiangových hrách. Do nálady vám zahrala kapela Kysucká vrchárska heligónka, hudobná skupina Pavelčákovci a tú najlepšiu zábavu ste mohli zažiť s legendárnou skupinou Lojzo. Koniec programu patril tradičnému pochovávaniu basy v podaní FS Senior Vršatec.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Novoročný koncert Martina Chodúra a Trnavského komorného orchestra - Pocta veľkým hlasom

Dňa 14. januára sa v Dome kultúry konal novoročný koncert Marticha Chodúra a Trnavského komorného orchestra, počas ktorého zazneli výrazné spevácke hlasy, akými boli Karel Gott, Waldemar Matuška, Karol Duchoň, Jiří Schelinger, Elvis Presley, Tom Jones či Frank Sinatra v podaní víťaza 1. česko-slovenskej Superstar Martina Chodúra.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Galéria

Silvester 2022

V sobotu 31. decembra sme odštartovali silvestrovskú zábavu vystúpením kapely Modus memory, neskôr vystúpila kapela Volume a krátko po polnoci nás zabavila svojou energiou a prívalom dobrej nálady kapela Mafia Corner.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Benefičný punč primátora mesta a Vianočná Janais

Benefičný punč primátora mesta Petra Wolfa sa uskutočnil deň pred najkrajšími sviatkami roka a to v piatok 23. decembra. Svojím dobrovoľným príspevkom ste mohli podporiť tých, ktorí to potrebujú. Súčasťou benefičného punču bol aj vianočný koncert speváčky Janais, ktorá svojimi piesňami priniesla pred Javisko OC ABC tú pravú vianočnú atmosféru.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Zapálenie 4. adventnej sviečky a koncert kapely Voising

V nedeľu 18. decembra sme zapálili poslednú adventnú sviečku a s kapelou Voising sme si spoločne zaspievali tie najkrajšie vianočné piesne.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Izrael žije - prednáška s projekciou

V pondelok 12. decembra sa v Kine Lastovička uskutočnila prednáška na tému Izrael žije na témy: moderný “high-tech” a “startup” Izrael | naše duchovné bohatstvo. Prednáška bola organizovaná pri príležitosti dotačného programu na obnovu židovskej kultúry v Trenčianskom kraji.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Galéria

Zapálenie 3. adventnej sviečky a Swingové Vianoce s kapelou Fats Jazz Band

Tie pravé Swingové Vianoce ste mohli zažiť 11. decembra pred Javiskom OC ABC. O 17:00 h sme spoločne zapálili tretiu adventnú sviečku a s kapelou Fats Jazz Band sme do Vianočnej Dubnice priniesli nefalšovanú vianočnú swingovú atmosféru.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Muzikál Perinbaba

Dňa 10. decembra sa v Dome kultúry konal muzikál Perinbaba, ktorý priniesol tú správnu predvianočnú náladu v podaní Mestského divadla Trenčín.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Galéria

Mikuláš v meste 2022

V pondelok 5. decembra prišiel do nášho mesta sv. Mikuláš, ktorý zaparkoval svoje sane pred Javiskom OC ABC, aby všetkým poslušným detičkám rozdal balíčky plné sladkých dobrôt. Mikuláš tento rok so sebou priniesol aj Mikulášsky orchester. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Zapálenie 2. adventnej sviečky a koncert kapely Duchoňovci

V nedeľu 4. decembra sme spoločne pred Javiskom OC ABC zapálili 2. adventnú sviečku na adventnom venci.A nielen to, spolu s nami ste si mohli zaspievať aj nezabudnuteľné hity Karla Duchoňa v podaní kapely Duchoňovci. Projekt Duchoňovci bol založený v zime v roku 2017 a spojil partiu rôznorodých muzikantov z Banskej Bystrice, ktorí majú pozitívny vzťah k tvorbe Karola Duchoňa. Kapela mapuje Karolovu kariéru, hrá a spieva najväčšie hity, ktoré pre neho zložili známi slovenskí skladatelia.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Zapálenie 1. adventnej sviečky a vystúpenie detí zo ZUŠ a CVČ

V nedeľu 27. novembra sme zapálili prvú adventnú sviečku na adventnom venci a tiež vianočný stromček pri Javisku OC ABC a oslávili sme tak spolu začiatok adventného obdobia tohto roka. Vystúpili detí zo Základnej umeleckej školy a Centra voľného času v Dubnici nad Váhom. Súčasťou zapaľovania 1. adventnej sviečky bol aj Poľský klub - spolok poliakov a ich priateľov, ktorí si na 1. adventnú nedeľu pripravil ochutnávku tradičného poľského vianočného pokrmu – poľského červeného baršču. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Spievankovo - Vianočný koncert

25. novembra sme o 17.00 h privítali detičky a ich rodičov na nezabudnuteľnom podvečeri v podaní Spievanky a Zahrajka. Spievankovo prišlo do Dubnice nad Váhom tentokrát so svojím vianočným koncertom.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Galéria

Koncert hudobnej skupiny Akropola

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sa v nedeľu 23. októbra 2022 uskutočnil koncert hudobnej skupiny Akropola vo veľkej sále Domu kultúry v Dubnici nad Váhom.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Galéria

Plody dubnických záhrad 2022

Výstava a sútažná prehliadka ovocia, zeleniny a jesenných aranžmánov Plody dubnických záhrad sa konala 7. a 8.10.2022 v Centre neziskových organizácií. Podujatie sa opäť po roku podarilo zorganizovať v spolupráci so SZZ Okresným výborom Považská Bystrica a ZO JDS2. Vystavených bolo viac ako 181 súťažných vzoriek zeleniny, ovocia, jesenných aranžmánov a ostatných výpestkov. Atmosféru celého podujatia si vychutnajte na priložených fotografiách.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Sládkova Dubnica

Prvý Dubnický deň piva sa konal 1. októbra na Javisku pred OD ABC.Sládkova Dubnica bol prvý ročník podujatia, počas ktorého ste mohli ochutnať rôzne druhy piva od pivovarníkov z celého Slovenska. Svoje zastúpenie mali však aj české, rakúske či svetové značky. Pripravený bol pre vás perfektný deň plný zábavy, dobrého jedla a skvelej atmosféry. So svojou chytľavou tanečnou hudbou vystúpila kapela Malalata, zabavila vás tiež kapela D.O.R.A. a svoje bránice ste mohli otestovať pri Stand-up beer show v podarí skvelých komikov v zložení Jaro Slávik, Mariňák Fučo a Gu100.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Nezabudnutí susedia

9. septembra sme si na celom Slovensku pripomínali pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia. Spomienkové podujatie "Nezabudnutí susedia" sa konalo vo viac ako 60 slovenských mestách a aj v Dubnici nad Váhom a to po prvýkrát. 
 
foto: mesto Dubnica nad Váhom

28. Dubnický folklórny festival

28. ročník Dubnického folklórneho festivalu je tu! Pre všetkých priateľov folklóru, jeho nadšencov a všetkých, ktorí majú radi tradície sme pripravili ďalší ročník, ktorý sa uskutočnil v termíne od 25. do 28. augusta 2022. Zažiť ste mohli bohatý a pestrý program plný tanca, hudby, dobrej nálady a skvelej folklórnej atmosféry, ktorú prinesli slovenské aj zahraničné folklórne súbory a skupiny.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Kultúrne leto 2022 - Nedeľná tancovačka s kapelou Bečkovi chlapci

Nedeľná tancovačka bola novinkou Kultúrneho leta 2022. Konala sa v nedeľu 20. augusta 2022 v Domu kultúry. Do zábavy a tanca Vám hrala kapela Bečkovi chlapci.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Galéria

Kultúrne leto 2022 - Zážitkový Arte relax s Alenkou Teicherovou

Svoj prvý vlastný obraz ste si mohli namaľovať počas dvojhodinového maliarskeho workshopu s maliarkou Alenkou Teicherovou, ktorý sa konal dňa 5.8.2022 v 7edmička - coffee place v rámci programu Kultúrneho leta 2022 .

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Kultúrne leto 2022 - Večer s vínom pri Grotte s Richardom Autnerom a kapelou

Charizmatický herec a spevák Richard Autner s kapelou sa predstavil v rámci programu Kultúrneho leta 2022 - Večer s vínom pri Grotte - v sobotu 6. augusta 2022 o 20.00 h v mestskom parku. Počas koncertu pod hviezdami, ste si mohli vychutnať aj pohár dobrého vína.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Kultúrne leto 2022 - Predstavenie Tajomstvo oceánu, workshop výroby tašiek zo starých bannerov

V rámci programu Kultúrneho leta 2022 sa konalo v nedeľu 10.7.2022 na nádvori Dubnického kaštiela eko podujatie počas ktorého ste si mohli pozrieť detské divadelné predstavenie Tajomstvo oceánu z dielne divadla SpozaVoza, vyrobiť počas workshopu tašku z použitých mestských bannerov, či vymeniť svoje oblečenie na swape. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Babylon 2022

Multižánrový festival ART PARK Babylon 2022 sa konal v Parku J. B. Magina v Dubnici nad Váhom dňa 15. a 16. júla 2022. Účinkovali Hex, S hudbou vesmírnou, Fíha Tralala, Toddler Punk, Morena band, Orchester Jeana Valjeana, kúzelník Talostan a iní. Počas druhého festivalového dňa ste sa mohli naplno zabaviť aj pri sprievodných aktivitách.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Deň otvorených dverí Mesta Dubnica nad Váhom

DOD mesta Dubnica nad Váhom sa konal dňa 17.6.2022 pred Mestským úradom a Domom kultúry. Počas celého dňa bol pripravený bohatý program pre deti aj dospelých. Popoludní sa pred Domom kultúry predstavila dychová hudba Kamarádi, Notový Dany a kapela Funny Fellows. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Dubnický 3FEST

2. ročník dubnického 3FESTU sa konal dňa 4.6.2022 v Mestskom športovom areáli v Dubnici nad Váhom. Vystúpila kapela Polemic, Gipsy Čáve, MalinyJam, Johnny Mečoch a tanečná skupina LiP. Svojím akrobatickým umením podujatie otvoril akrobat Stanislav Mečiar, SuperŠportovci zase predstavili svoju divadelno-športovú scifishow, ktorá bola plná nadrozmerných chodúľových megašportovcov. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Výstava veteránov

V sobotu 7. mája 2022 sa ulica pred Dubnickým kaštieľom zaplnila veteránmi z Veterán klubu Manín, ktorí sa zastavili a predviedli v plnej kráse v našom meste v rámci ich tradičnej akcie „Spanilá jazda Považím“. Do nálady počas podujatia hrala kapela Slovak Tango.

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Oslavy 1. mája a 18. výročie vstupu SR do EÚ

Oslavy 1. mája a 18. výročie vstupu SR do EÚ sa uskutočnilo na Námestí Matice Slovenskej. Pripravený bol pestrý program pre deti aj dospelých, nechýbali ani sprievodné aktivity pre deti. Vystúpili: FS Kolíska, DFS Prvosienka a VIOLIN zo ZUŠ Dubnica nad Váhom, tanečná skupina Tweety z Centrum voľného času Dubnica nad Váhom,Tanečná skupina ARTIS,Huncúti,Kysucký prameň,Folklórny súbor Mladosť - Dubnica nad Váhom, kapela BLACK BAND a Marcela Laiferová.

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Oslavy 77. výročia oslobodenia mesta Dubnica nad Váhom

Oslavy 77. výročia oslobodenia mesta sa uskutočnili dňa 29. apríla 2022 pred Mestským úradom v Dubnici nad Váhom a v mestkej časti Prejta. Súčasťou osláv bol aj lampiónový sprievod. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom

Pálenie Ďura 2022

V sobotu 23.4.2022 sa lúka pod vodárnou v mestskej časti Prejta stala miestom Pálenia Ďura 2022. Pripravený bol bohatý a pestrý program pre deti aj dospelých. Vystúpil Lolo a Piškót, SALCO, FS Vršatec, kapela VOLUME a do zábavy Vám zahral DJ KRUPKO.

 foto: mesto Dubnica nad Váhom

Najšikovnejší psí miláčik

Dňa 10.4.2022 sa konal 3. ročník podujatia s názvom "Najšikovnejší psí miláčik" Dubnice nad Váhom. Sídliskom Pod hájom sa od 10.00 h niesol štekot štvornohých návštevníkov. Slávnostne sme na úvod podujatia otvorili prvý psí výbeh v Dubnici nad Váhom, v ktorom sa odohrala aj súťaž o najšikovnejšieho psieho miláčika, do ktorej sa zapojilo až 12 súťažiacich. Vidieť ste mohli ukážky kynológie, či cviky záchranárskych psov. O tematické tvorivé dielničky pre deti sa postaralo Centrum voľného času Dubnica nad Váhom, pozrieť ste si mohli aj výstavu fotografií psíkov Labkonožce z dielne profesionálnej fotografky Gréty Zubovej. Psíky k dispozícii na adopciu verejnosti priamo na mieste prezentoval útulok Farma v údolí.

Ďakujeme všetkým návštevníkom a ich štvornohým miláčikom za účasť, všetkým účinkujúcim za skvelé ukážky a v neposlednom rade ďakujeme za úžasnú atmosféru, ktorú sme spoločne vytvorili. 

foto: mesto Dubnica nad Váhom 

Veľká noc ide...

V sobotu 9.4.2022 sa domom kultúry rozniesla veľkonočná atmosféra.

V rámci podujatia "Veľká noc ide..." vystúpili detské folklórne skupiny Prvosienka z Dubnice nad Váhom, Radosť z Trenčína, či Dúbravček z Plevníka-Drieňového. Do nálady Vám zahralo DUO s Máriou Bagínovou, detičky tiež potešilo veľkonočné divadielko z dielne Divadla MaKiLe, nechýbali ani ukážky remesla, remeselné trhy, či ochutnávka "hrudky". Svojho kreatívneho ducha si detičky otestovali v tvorivých dielničkach s CVČ a so ZUŠ, odkiaľ si odniesli maľované vajíčka, či košík veľkonočného zajačika.

 foto: mesto Dubnica nad Váhom